Mizetto

Nomader i det evigt föränderliga kontorslandskapet

Här gror både nyskapande design och skickligt hantverk. Gestaltning, hållbarhet, kvalitet och funktion är lika viktiga delar för oss. Och att se möjligheterna.

Vi är nyfikna, innovativa och har ett passionerat intresse för människans föränderliga behov.
Vi förverkligar dina inredningsprojekt. Hela vägen ur den småländska myllan.

Högklassig, miljövänlig och priseffektiv produktion.

Vi äger vår egen produktionskedja och har kontroll över kvaliteten på allt vi levererar. Tillsammans med lokala underleverantörer minimerar vi våra fotavtryck.

Richard Muskala

Produktchef, Försäljning

Malin Muskala

CEO, Försäljning

Peter Muskala

Försäljning

Bertil Langryd

Försäljning

MIZETTO AB

Engelska vägen 5

393 56 Kalmar

INTERNATIONELLA REPRESENTANTER

FRANKRIKE

Agence Pise
Merima Vasse
Pierre Christophe Prot
+33 2 38 42 00 42
contact@agencepise.com

STORBRITANIEN OCH IRLAND

Sueno
Mark Hoggar
+44 7305 247 640
sueno.london@gmail.com

USA

Indiana, Kentucky, Ohio – Dayton, Cincinnati

Tim O’Neil & Associates,
Nicki Verlin
+1 513.760.5042
nicki@timoneilassociates.com

Iowa

Goodlines Design
Marty Peterson
+ 1 612.860.5336
marty@goodlinesdesign.com

Kansas, Missouri – Kansas City

Goodlines Design
Kristin Goodman
+1 816.777.6662
kristin@goodlinesdesign.com

Minnesota, North Dakota, South Dakota

Goodlines Design
Nick Nelson
+1 651.338.7392
nick@goodlinesdesign.com

Missouri – St. Louis

Goodlines Design
Tina Danforth
+1 314.409.0608
tina@goodlinesdesign.com

Nebraska

Goodlines Design
Meg Krause
+ 1 402.850.0024
meg@goodlinesdesign.com

Ohio – Columbus, Cleveland

Tim O’Neil & Associates,
Pete D’Amico
+ 1 614.560.3373
pete@timoneilassociates.com

Ohio, Indiana, Kentucky, PA – Pittsburgh, West Virginia

Tim O’Neil & Associates
Tim O’Neil
+ 1 614.560.3373
tim@timoneilassociates.com

Ohio – Toledo, Cleveland

Tim O’Neil & Associates,
Tracey Corbo
+ 1 440.949.9604
tracey@timoneilassociates.com

Texas – Austin, Houston

Pinkgemini
Melissa Ehrman
+1 210.317.1685
melissa@pink-gemini.com

Texas – San Antonio

Pinkgemini
Kristen Benavides,
+1 210. 8612801
kristen@pinkgeminireps.com

Western Pennsylvania – Pittsburgh, West Virginia

Tim O’Neil & Associates,
Michele Owings
+1412.583.5610
michele@timoneilassociates.com

Hitta hit

I sydöstra Småland, närmare bestämt Kalmar hittar du vårt huvudkontor och produktion.

Håll dig à jour

Se till att hålla dig uppdaterad med det senaste genom att anmäla dig till vårt nyhetsbrev.

Prenumerera